Choroszcz Wyzwolona – Piosenki Niepodległości – spotkanie już 20 II o 17:00


Z okazji 97. rocznicy wyzwolenia Choroszczy i Białegostoku (19 II 1919) i przyłączenia ich na powrót do Rzeczpospolitej Polskiej Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy serdecznie zaprasza na spotkanie poświęcone wydarzeniem sprzed blisko wieku. Wydarzenie pt. „Choroszcz Wyzwolona – Piosenki Niepodległości” odbędzie się w sobotę 20 lutego 2016, początek o 17:00 na auli M-GCKiS w Choroszczy przy ul. H. Sienkiewicza 29.

W tym roku – obok historii militarnej – tematem spotkania będą piosenki i pieśni patriotyczne śpiewane w przededniu odzyskania niepodległości przez Polskę i czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Przybliżone zostaną przede wszystkim utwory bardzo rzadko śpiewane lub odtwarzane w latach po II wojnie światowej. Będzie też mowa o kulisach powstawania wojskowych szlagierów i o tym, dlaczego tylko część piosenek jest nadal śpiewana, a o wielu pamięć zanika.

Jak co roku, na spotkaniu bardzo mile widziane i słyszane są głosy publiczności, wspomnienia i prezentacje pamiątek niepodległościowych. Spotkanie poprowadzi Wojciech Cymbalisty.

Choroszcz wyzwolona