Choroszcz biegła w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości


Bardzo jesienna aura nie przeszkodziła 137 zawodnikom i zawodniczkom (w tym 28 w kategoriach dziecięcych) w pokonaniu trasy Choroszczańskiego Biegu Niepodległości, który się odbył w niedzielę 12 listopada. Start i meta były umiejscowione przy „Kominowym Bajorze”, a trasa biegu głównego biegła ulicami Branickiego, Ogrodową, Dominikańską i Piaskową. Dzieci i młodzież biegli na dystansach 500 i 100 m na ul. Branickiego.

Na starcie biegu głównego było 17 osób z naszej gminy, wielu zawodników z województwa podlaskiego, a także z Białorusi. Było wielu zawodników startujących dzień wcześniej w Białostockim Biegu Niepodległości.

DSC_0098

Choroszczański Bieg Niepodległości rozpoczął Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński i  najpierw dzieci rywalizowały w biegach na 500 i 1000 m, a następnie delikatnie po 12 zawodniczki i zawodnicy ruszyli na trasę biegu głównego liczącą 8,5 km. Poprzez wcześniejsze opady deszczu część trasy prowadząca drogami nieutwardzonymi sprawiała zawodnikom troszkę problemów, ale na szczęście obeszło się bez żadnych kontuzji.

Fotogaleria z biegu znajduje się na facebooku M-GCKiS

Każdy zawodnik i zawodniczka tuż po przekroczeniu mety otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez Burmistrza Choroszczy. Przed rokiem w obu kategoriach zwyciężali biegacze z Białorusi, w tym roku było już inaczej. Wśród Pań najlepsza była Paulina Kopciewska, przed Anną Wojtulewicz i Sylwią Ciołko, a wśród Panów Bogusław Andrzejuk przed Aliaksejem Czemodanowem i Siarhejem Vasiukovichem. Wyróżniono także najlepszych biegaczy mieszkających w naszej gminie: wśród Pań pierwsza była Katarzyna Łotowska przed Moniką Wierciszewską i Kingą Siemieniuk, a wśród Panów: Yury Krupitsa przed Waldemarem Gogolem i Marcinem Krajewskim. W biegu na 500 metrów zwyciężyli Jakub Łukaszewicz i Zuzanna Puciłowska, a w biegu na 1000 m Jakub Wasilewski i Wiktoria Siemieniuk. Przewidziana była także nagroda za zajęcie 99 miejsce – w związku z 99 rocznicą odzyskania niepodległości – wywalczyła ją dosłownie o centymetry biegnąca z numerem 58 Agnieszka Lenartowicz.

CSDSC_0170 (6)

W ceremonii wręczenia statuetek i nagród wzięli udział Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński i Dyrektor M-GCKiS Przemysław Waczyński.

Dziękujemy w tym miejscu sponsorom Biegu Niepodległości: w szczególności Burmistrzowi Choroszczy, który nie dosyć, że objął imprezę honorowym patronatem, był z nami obecny przez cały bieg to ufundował także pamiątkowe medale dla wszystkich zawodników, a także nagrody dla najlepszych „czwórek” w każdych kategoriach i upominki dla wszystkich startujących w biegu dzieci. Wsparli nas ponadto Marek Borowski – właściciel firm Opmar i Milatrans, a także Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku, Bank Spółdzielczy w Białymstoku Oddział w Choroszczy i klub PowerSquash Białystok.

Gorące podziękowania należą się także kuchni Szpitala w Choroszczy za przygotowanie pysznej gorącej grochówki, którą po sportowym wysiłku mogli się posilić wszyscy biegacze. Bieg nie mógłby się odbyć także bez wsparcia Strażaków z OSP w Choroszczy, choroszczańskich harcerzy, a także Policjantów z Komendy Miejskiej w Białymstoku. Nieodzowne było ponadto wsparcie pracowników M-GCKiS, a także Urzędu Miejskiego. Podczas biegu był także obecny dwukrotny mistrz świata w paralotniarstwie Tomasz Kudaszewicz, który opowiadał o swojej pasji i zaprezentował sprzęt potrzebny do paralotniowej pasji. Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w organizację naszego biegu. Mamy nadzieję, że wszyscy zawodnicy wrócili do domów zadowoleni!

loga na numery startowe


Podsumowanie poszczególnych kategorii: (KOMPLET WYNIKÓW TUTAJ)

Bieg główny:

Kobiety (open):
1. Paulina Kopciewska – Białystok
2. Anna Wojtulewicz – Białystok
3. Sylwia Ciołko – Kozińce
4. Dorota Siemieniuk – BiałystokCSDSC_0170 (22)

 

Kopiety (Gmina Choroszcz):
1. Katarzyna Łotowska – Dzikie
2. Monika Wierciszewska – Choroszcz
3. Kinga Siemieniuk – Barszczewo
4. Małgorzata Hubbell – Choroszcz

CSDSC_0170 (27)

Mężczyźni (open):
1. Bogusław Andrzejuk – Białystok
2. Aliaksei Czemodanow – Grodno
3. Siarhej Vasiukovich – Mińsk
4. Krystian Kalinowski – Białystok

CSDSC_0170 (25)

Mężczyźni (Gmina Choroszcz):
1. Yury Krupitsa – Choroszcz
2. Waldemar Gogol – Oliszki
3. Marcin Krajewski – Choroszcz
4. Piotr Kozioł – Porosły

CSDSC_0170 (30)

====

Biegi dziecięce:

500 m dziewczynki:
1. Zuzanna Puciłowska
2. Maria Puciłowska
3. Hanna Misijuk

500 m chłopcy:
1. Jakub Łukaszewicz
2. Mateusz Sidorowicz
3. Borys RudźDSC_0164

1000 m dziewczynki:
1. Wiktoria Siemieniuk
2. Zuzanna Borucińska

1000 m chłopcy:
1. Jakub Wasilewski
2. Karol Filipowicz
3. Antoni Sokół

DSC_0190


Fotogaleria z biegu znajduje się na facebooku M-GCKiS

Fotogaleria z biegu autorstwa Krzysztofa Koneckiego