Relacje


DSC_0601

„Żuraw i rybak” na scenie M-GCKiS  

13 maja 2017 roku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbył się kolejny spektakl dla dzieci. Tym razem mogliśmy zobaczyć przedstawienie Studia Artystycznego Arlekin pt. „Rybak i żuraw”. 


Pierwszy „Bieg Konstytucji” za nami!

W minioną sobotę 6 maja po raz pierwszy zorganizowaliśmy „Bieg Konstytucji”, który obok „Biegu Niepodległości” na stałe włączy się do naszego kalendarza imprez sportowych. W pierwszej edycji wzięło ostatecznie udział 41 zawodników i zawodniczek. Biegacze mieli do przebiegnięcia trasę o długości 10,35 km. Start był w Parku Linowym w Jeronikach, następnie drogą w kierunku Choroszczy, uliczkami na osiedlu Jana Pawła II i z powrotem drogą leśną do Jeronik do mety […]

IMGP5433

5

Podlaski Pomost Kultury może być także w Choroszczy

Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu wraz z pracownikami i przedstawicielami organizacji pozarządowych z terenu gminy Choroszcz brał udział w spotkaniu inaugurującym drugi rok działania projektu Podlaskiego Pomostu Kultury, który jest finansowany z programu Bardzo Młoda Kultura.


Patriotyczne Rytmy – koncert z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

3 maja 2017 roku, w Święto Konstytucji w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbył się koncert zespołu Rytmy Czasu pod dyrekcją pana Jerzego Tomzika, zespołu który na co dzień działa i ma próby w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Aula Centrum wypełniła się niemal po brzegi.

IMGP4887 (800x536)

SONY DSC

IX Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej w Choroszczy

Drugiego maja, w Dzień Flagi RP, w przeddzień święta NMP Królowej Polski i 226-tej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w choroszczańskim kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika odbył się już IX Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej. Wystąpiły: Chór Kameralny pod dyr. Małgorzaty Olechno oraz Schola Gregoriana Sancti Dominici pod kierunkiem Łukasza Olechno. Festiwal zorganizowały Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika oraz Miejsko-Gminne Centrum […]


Siódmy Marsz z Flagą

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej już po raz siódmy został pięknie uczczony przez patriotów z Choroszczy i okolic. Drugiego maja o 17:15 z placu przed Zespołem Szkół w Choroszczy wyruszył Marsz z Flagą. Robert Wardziński burmistrz Choroszczy nie tylko słowem zachęcał mieszkańców gminy do marszu, ale i wyposażał chętnych we flagi i biało-czerwone wiatraczki.

DSC_0404 (800x536) (800x536)

Projekt bez tytułu

Instalacja kultury: zakończyliśmy cykl spotkań ze społecznością lokalną

Kwiecień w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy był miesiącem, w którym odbywały się spotkania z mieszkańcami gminy. Docieraliśmy do sołectw, by poznać lokalnych aktywistów i rozmawiać na temat potrzeb, potencjałów, spostrzeżeń na temat kultury w naszej gminie, o czym, jak się okazało, można rozmawiać godzinami!


20170425_105326 (1280x490)

Słowo o Polsce. Choroskie wersy – VI edycja za nami

W piękny słoneczny poranek 25 kwietnia ponad sześćdziesięcioro młodych mieszkańców gminy Choroszcz uczestniczyło w 6. edycji konkursu recytatorskiego „Słowo o Polsce”. W tym roku konkurs miał podtytuł „Choroskie wersy” z racji 510. rocznicy nadania Choroszczy praw miejskich i miał wyjątkową formę. Uczestnicy musieli deklamować wiersz związany tematycznie bądź poprzez osobę autora z Choroszczą i jej okolicami. Konkurs był tak popularny, że w Zespole Szkół w Choroszczy zostały przeprowadzone wewnątrzszkolne eliminacje.


DSC_0497

Lato w teatrze – warsztaty w M-GCKiS

20 kwietnia w M-GCKiS odbyły się warsztaty pedagogiki teatru, które poprowadziły Maria Babicka i Agnieszka Szymańska z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W warsztacie uczestniczyli przedstawiciele gmin Choroszcz, Turośń Kościelna oraz Goniądz. Szkolenie odbyło się w ramach projektu Lato z Teatrem, którego nasza instytucja jest tegorocznym koordynatorem lokalnym.


5

Fantastyczne spotkanie w Choroszczy

Dnia 22 kwietnia 2017 roku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbył się Podlaski Festiwal Fantastyki CHORCON 2017. Atrakcyjny program przyciągnął wielu sympatyków fantastyki, ale nie brakowało także tych, którzy w tym świecie stawiali swoje pierwsze kroki.