Wiesław Roszkowski strzelał najcelniej

Za nami pierwszy turniej strzelecki w tym roku. Zawody przeprowadzone w piątek 15 stycznia pod nazwą “Noworoczny Turniej Strzelecki o Puchar Dyrektora M-GCKiS wygrał Wiesław Roszkowski – ustrzelił on 59 punktów i tylko “jednego oczka” zabrakło mu do pełnej puli. Do zdobycia bowiem było maksymalnie 60 punktów – zawodnik mógł oddać 10 strzałów, a 6 najlepszych z nich było ocenianych. Srebrny medal zdobył Piotr Siemieniuk, który do zwycięzcy stracił 2 punkty. Do wyłonienia brązowego medalisty potrzebna była dogrywka, bowiem Izabela Sawicka, Szymon Mróz i Adam Chorąży zdobyli po 56 punktów. A w tej najlepsza okazała się Iza Sawicka, która tym razem ustrzeliła 58 punktów i brązowy medal trafił na jej szyję. Panowie Szymon Mróz i Adam Chorąży w dogrywce ponownie osiągnęli identyczny rezultat (55 pkt) i znaleźli się tuż za podium. Organizatorami turnieju było Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu, a także Stowarzyszenie Pamieć i Tożsamość “Skała”.